II. ročník Šumavské ligy 2015

02.03.2015 11:10

ŠUMAVSKÁ LIGA

V disciplínách TFA

V roce 2013 se rozhodly sbory SDH Domažlice, SDH Plánice a SDH Strážov založit ligu v disciplínách TFA. V tomto roce proběhl 0. Ročník. Celé ligy se na konec zúčastnilo 14 odvážlivců. Prvním vítězem se stal Antonín Rendl, který převzal putovní pohár. Pohár věnoval pan senátor Látka, který si vzal celou ligu pod svojí záštitu.

Vzhledem k úspěšnému 0. ročníku se pořadatelé rozhodli zkusit ligu rozjet naplno. Přibrali k sobě ještě sbory SDH Spůle a SDH Díly (které si již také vyzkoušely pořádání těchto soutěží). Na první schůzi byly domluveny termíny závodů a hlavně pravidla ligy. Sezona 2014 se vydařila a absolutním vítězem se stal Martin Kopecký.

Pro rok 2015 se podařilo pořadatelům ligy ve spolupráci s firmou Dräger připravit zatraktivnění soutěže.  V roce 2015 proběhne velké DRÄGER FINÁLE, kterého se zúčastní nejlepší závodníci jednotlivých lig. Počet soutěžících a účastnících se lig je prozatím v řešení a o této obrovské novince Vás budeme informovat v samostatném článku.

Složení disciplín na jednotlivých závodech je obdobné, jedná se zejména o:

·         Roztažení hadic,

·         hammer box,

·         motání hadic,

·         tažení závaží (figuríny),

·         přenesení kanystrů,

·         bariéra…

Pro letošní rok se nám podařilo domluvit spolupráci s firmou VOCHOC (GoodPRO), firmou Dräger, pojišťovnou KOOPERATIVA, pivovarem Belveder, Pavel Strolený (hnutí ANO).  Liga nadále zůstává pod záštitou pana senátora Látky.

Dále by pořadatelé chtěli založit ženskou kategorii v těchto zajímavých disciplínách. Ženy se nemusejí bát, že budou absolvovat stejnou zátěž jako muži. Podmínky ženské kategorie budou nastaveny na takovou úroveň, aby byly zvládnutelné. Toto nastavení tratě proběhne po domluvě s pořadatelem. Proto bychom byli rádi, aby nám ženy, které by chtěly závodit, průběžně psaly, že mají zájem, aby se mohla kategorie oficiálně založit a nastavit její pravidla.

Termíny závodů:

·         11. 04. 2015      Domažlice

·         06. 06. 2015                 Spůle

·         04. 07. 2015       Plánice

·         18. 07. 2015     Díly

·         26. 07. 2015       Strážov

Ceny pro vítěze:

Jednotlivá kola: Funkční nehořlavé triko DEVOLD, kukla DEVOLD a další.

Celkové vyhlášení: Zásahová přilba Dräger, zásahová kukla DEVOLD, nehořlavé triko DEVOLD a další.

Pořadatelé si pro Vás opět připravili vydařená trika, která budou k dostání na jednotlivých závodech.

Více informací o pravidlech, závodech a kontaktech naleznete na:

www.sumavska-liga.webnode.cz

https://www.facebook.com/SumavskaLiga

https://sh.firesport.eu/