Historie ligy

V roce 2013 se konal nultý ročník naší ligy. Zapojily se SDH Domažlice, které již měly bohaté zkušenosti s pořádáním extrémní hasičské soutěže. K Domažlicím se přidaly sbory SDH Strážov a SDH Plánice. Těmto nováčkům se podařilo uspořádat náročné podmínky, které daly zabrat všem účastníkům. Celé ligy se nakonec zúčastnilo 14 odvážlivců. Celkovým vítězem 0. ročníku se stal Antonín Rendl, který převzal putovní pohár. Pohár věnoval pan senátor Látka, který si vzal celou ligu pod svojí záštitu.

Vzhledem k úspěšnému 0. ročníku se pořadatelé rozhodli zkusit ligu rozjet naplno. Přibrali k sobě ještě sbory SDH Spůle a SDH Díly (kteří si již také vyzkoušely pořádání těchto soutěží). Na první schůzi byly domluveny termíny závodů a hlavně pravidla ligy. Nejdůležitější bod pravidel je bodování závodníků. Do výsledků se počítají 3 nejlepší umístění ze závodů.

Složení disciplín na jednotlivých závodech je obdobné, jedná se zejména o:

·         Roztažení hadic,

·         hammer box,

·         motání hadic,

·         tažení závaží (figuríny),

·         přenesení kanystrů,

·         bariéra…

Pro letošní rok se nám podařilo domluvit spolupráci s firmou VOCHOC (GoodPRO) a firmou Dräger. Tyto firmy nám udělají hlavní sponzory ligy a tím pádem i motivaci pro účastníky naší ligy, jelikož ceny budou zajímavé. Jak v dílčích závodech, tak v závěrečném vyhlášení.

 

Vítěz 1. ročníku - Martin Kopecký / SDH Strážov

Vítěz 2. ročníku - Pavel Kouřík / SDH Díly

Vítěz 3. ročníku - Pavel kouřík / SDH Díly

 

Na rok 2016, kdy se koná již III. ročník byl přibrán další sbor a to SDH Česká Kubice.

Na rok 2017, IV. ročník prošel úpravou sbor SDH Česká Kubice a SDH Domažlice odstoupili ze soutěže.